Psychoterapia Edyta Grzegory
16 sierpnia 2021

Książeczka zdobiona moimi ilustracjami

W kwietniu nakładem Wydawnictwa Gaj ukazała się książka zdobiona moimi ilustracjami: „Bezik – wielki pies. Witaj w domu!”.

To ciepła historia autorstwa psycholog Darii Jaworskiej opowiadająca o niezwykłej relacji chłopca, Krzysia i jego przyjaciela – wielkiego białego psa, Bezika. Książka wzrusza, bawi, uczy i promuje odpowiedzialną adopcję czworonogów. 

Poniżej jedna z recenzji.

Jest w tej książce to, co najważniejsze: relacje, zwłaszcza te, które tworzą się, gdy w domu Krzysia i jego rodziców pojawia się Bezik, sprawiając, że gama emocji, które odtąd wszystkim będzie towarzyszyć, staje się znacznie bogatsza. Książkę o wielkim psie i tym, co dzieje się wraz z jego pojawieniem się w domu Krzysia mogła napisać osoba, która nie tylko zna ludzi i zwierzęta, ale przede wszystkim sama obdarza ich/je całą gamą uczuć, która umie mówić i pisać nie tylko o tym, co łatwe i przyjemne, ale również o tym, co zaskakujące, trudne, nieprzewidywalne. O tym, co sprawia, że poznajemy nie tylko naszych pupili, ale również siebie.

Prof. Roman Leppert, pedagog, profesor nauk społecznych, nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.